Lindy Extender USB 3.0 prin Fibra Optica 350m L42708

de la 2 081.70 lei (8 magazine)
Extinde conexiunile USB 3.0 pana la 350m Suporta rate de transfer de date de pana la 5 Gbps Foloseste cabluri LC duplex standard din fibra Rezistent la interferente RF si EM pentru utilizare in zone foarte sensibile Extenderul USB din fibra optica permite extinderea semnalelor USB mult peste limitele solutiilor traditionale de cablu de cupru. Accepta rate de transfer SuperSpeed ​​de pana la 5 Gbps. Acest Extender este o solutie hardware completa, compusa din doua parti: co ...

Descriere


Lindy Extender USB 3.0 prin Fibra Optica 350m L42708

  • Extinde conexiunile USB 3.0 pana la 350m
  • Suporta rate de transfer de date de pana la 5 Gbps
  • Foloseste cabluri LC duplex standard din fibra
  • Rezistent la interferente RF si EM pentru utilizare in zone foarte sensibile

Extenderul USB din fibra optica permite extinderea semnalelor USB mult peste limitele solutiilor traditionale de cablu de cupru. Accepta rate de transfer SuperSpeed ​​de pana la 5 Gbps. Acest Extender este o solutie hardware completa, compusa din doua parti: contine un transmitator care se conecteaza direct la computerul utilizatorului si un receptor care se conecteaza la perifericul USB, utilizand cabluri din fibra LC duplex “off the shelf”. 

Extenderul este ideal pentru utilizarea pe distante lungi cu legaturi desktop la distanta, sisteme de control industrial, camere de control de supraveghere si aplicatii de stocare externe. Acest dispozitiv este pe deplin compatibil cu, si poate fi utilizat pentru a extinde semnalele de la camere web 4K USB 3.1 / 3.0 si sisteme de conferinte video. Folosind transmisie cu fibra optica, acest extender ofera o rezistenta ridicata la EMI si RFI, perfect pentru utilizare in zone „zgomotoase”, cum ar fi spitale, instalatii mari de vanzare cu amanuntul sau cladiri industriale.

Va rugam sa retineti: acest extenderr nu este compatibil cu USB 2.0.

Specificatii

  • USB standard: USB 3.1 Gen 1 / USB 3.0
  • Latime de banda acceptata: 5 Gbps
  • Distanta maxima: 350m (1148,28ft)
  • Mediu de transmisie:
    • 100m (328,08ft) - 1 x Multimode 62,5µm / 125µm OM1
    • 200m (656,16ft) - 1 x Multimode 50µm / 125µm OM2
    • 350m (1148,28 ft) - 1 x Multimode 50µm / 125µm OM3
    • Chipset: TI TUSB8041 si Macom 

Conectori

  • Intrare emitator: USB Micro-B (mama)
  • Iesire emitator: LC duplex (mama)
  • Intrare receptor: Duplex LC (mama)
  • Iesire receptor: USB tip A (mama)
  • Putere: mufa DC de 5,5 / 2,1 mm

 

Proprietati fizice

  • Dimensiuni WxDxH: 57x93x28mm (2.24x3.66x1.1in)
  • Material carcasa: Metal
  • Greutate neta:
    • Transmitator: 0,125 kg (0,28 lb)
    • Receptor: 0,129 kg (0,28 lb)
    • Temperatura de functionare: 0 ° - 50 ° C (32 ° F - 122 ° F)
    • Temperatura de depozitare: -20 ° C - 70 ° C (-4 ° F - 158 ° F)
    • Umiditate: 20 - 80% RH (fara condensare)
    • Cerinte de alimentare: 5VDC 3A
    • Culoare: Negru

Continutul pachetului

  • 1 x transmitator
  • 1 x receptor
  • 1 x Alimentator multi-tara DC 5V 3A (UE / Marea Britanie / SUA / AUS)
  • Manual Lindy

Review-uri


In acest moment nu exista nici un comentariu...
Price.ro nu este magazin online si nu vinde in mod direct. Puteti achizitiona produsul Lindy Extender USB 3.0 prin Fibra Optica 350m L42708 de la oricare magazin afisat in lista de preturi. Preturile, specificatiile si imaginea pentru Lindy Extender USB 3.0 prin Fibra Optica 350m L42708 sunt furnizate de catre magazinele din lista. Preturile contin TVA.