Fiterman Rival gel 20 mg/g, 20 g

Fiterman Rival gel 20 mg/g, 20 g
oferte de la
12.09 lei

(2 magazine)
Antialergic si anestezic, este indicat in intepaturi de insecte, arsuri minore, arsuri solare, iritatii minore ale pielii. Ingrediente: 1 gram gel contine clorhidrat de difenhidramina 20 mg.Contine si L-mentol, etanol, hidroxietilceluloza, propilenglicol, apa purificata. Beneficii: Calmeaza durerea, mancarimea si iritatia.Efect apare imediat dupa aplicare si dureaza pana la 6 ore.Contine L-mentol cu efect de racorire.Singurul gel antihistaminic care contine pe langa substanta activa si ...

Descriere - Fiterman Rival gel 20 mg/g, 20 g


Antialergic si anestezic, este indicat in intepaturi de insecte, arsuri minore, arsuri solare, iritatii minore ale pielii.

Ingrediente:

1 gram gel contine clorhidrat de difenhidramina 20 mg.Contine si L-mentol, etanol, hidroxietilceluloza, propilenglicol, apa purificata.

Beneficii:

Calmeaza durerea, mancarimea si iritatia.Efect apare imediat dupa aplicare si dureaza pana la 6 ore.Contine L-mentol cu efect de racorire.Singurul gel antihistaminic care contine pe langa substanta activa si L-mentol.

Indicatii:

Este indicat pentru calmarea durerii, mancarimilor si inflamatiilor care insotesc afectiunile pielii cu componenta alergica cum sunt: intepaturile de insecte, arsurile minore, arsurile solare, zgarieturile si iritatiile minore ale pielii.

Mod de utilizare:

Adulti: se recomanda aplicarea in strat subtire, in 4-6 aplicatii pe zi, prin masaj usor, a unei cantitati de gel de la marimea unei cirese pana la cea a unei nuci (1-3 g), la nivelul zonei afectate; efectul terapeutic apare imediat dupa aplicare si poate dura pana la 6 ore. Copii cu varsta peste 2 ani si adolescenti: se recomanda aplicarea cu o frecventa de maxim 4 ori pe zi, in acelasi mod ca si la adulti. Copii cu varsta sub 2 ani: gelul se aplica numai la recomandarea medicului pediatru. Durata tratamentului depinde de efectul terapeutic.

Atentionari:

A se citi prospectul inainte de utilizare. A nu se lasa la indemana si vederea copiilor. A se pastra la temperaturi sub 25°C, in ambalajul original. A nu se utiliza dupa data de expirare inscrisa pe ambalaj.

Forma de prezentare: 20 g

Review-uri


In acest moment nu exista nici un comentariu...
Price.ro nu este magazin online si nu vinde in mod direct. Puteti achizitiona produsul Fiterman Rival gel 20 mg/g, 20 g de la oricare magazin afisat in lista de preturi. Preturile, specificatiile si imaginea pentru Fiterman Rival gel 20 mg/g, 20 g sunt furnizate de catre magazinele din lista. Preturile contin TVA.